پرینت

امروز در راستای تأکیدات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) برای تولید علم و نظریه پردازی، بازسازی علوم انسانی بر اساس ارزش های اسلامی، استفاده بهینه از تجارب سه دهه انقلاب اسلامی در زمینه ی علوم انسانی اسلامی و بهره گیری از توان نیروی انسانی موجود در این زمینه، برای دستیابی به کاربردی ترین الگوهای علمی ، آموزشی، و فرهنگی برای فرهیختگان و عموم مردم در سراسر جهان ، مؤسسه رواق حکمت درصدد است به بنیانی بین المللی برای علوم انسانی اسلامی تبدیل شود.

طرح بنیان بین المللی علوم انسانی اسلامی حکمت به منظور دستیابی به کاربردی ترین الگوهای علمی در  علوم انسانی  به ویژه مدیریت، حقوق، سیاست و اقتصاد اسلامی در سطح فرهیختگان و پاسخگویی به تمامی شبهات در سطح عمومی ارایه شده است. این بنیان برای رسیدن به هدف اول اقدام به تأسیس حوزه تخصصی و دانشگاه علوم انسانی اسلامی می نماید و برای رسیدن به هدف دوم از ابزارهای عمومی زیر بهره می گیرد:

- سایت پاسخگویی به شبهات دینی (IslamQuest)
- سایت دایره المعارف (IslamPedia)
- تلویزیون اینترنتی (IslamLive)
- سیستم ایمیل (IslamMail)
- سیستم وبلاگ (IslamBlog)

این بنیان با ایجاد سیستم های ارزشی مدرن در عین حال که تابعیت نظام را سرلوحه قرار داده، در رابطه با روابط انسانی، جامعه گرا و در مواجهه با جامعه، واقعیت گرا است و معتقد به رشد و توسعه انسانی به جای اهداف مادی است . جایگزین نمودن مدیریت کاملا اسلامی و نهادینه نمودن نظام های اسلامی در زمینه های مختلف در روند جاری و آتی کشور از جمله اهدافی است که این بنیان قاطعانه دنبال می نماید.